Produkcja filmowa kojarzy nam się na ogół z planem filmowym, kamerami i konstrukcjami odzwierciedlającymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w sieci ukazują się zdjęcia z nagrywania scen w mieście, czy autobusów służących aktorom za garderoby.

Jednakże produkcja filmu jest dużo bardziej skomplikowanym biznesem.

Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego aspektów technicznych. Bez specjalistycznego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu nierzadko wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu czynności na wysokościach. Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Sprzętem, który umożliwia tego typu prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia bardzo ułatwiają pracę autorytetów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego poprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także zrealizować wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko ryzykowne sceny w których aktor przebywa na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego.

Wielokrotnie okazuje się, że za pomocą specjalistycznych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim okresie nagrywając jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na montowaniu silnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..