Na odcinku bliskich kilku lat, stan na rynku lokali we Wrocławiu zasadniczo się zmienił. Jeszcze mniej więcej pięć lat wstecz byliśmy w stanie kupić świeże domostwa w tym mieście za całkiem przystępną kwotę. Niestety, obecnie ceny nowych mieszkań we Wrocławiu są zbliżone do tych, które przykładowo panują w mieście stołecznym naszego kraju lub na Pomorzu.

Z jakiego powodu tak się dzieje? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule!

Przyczyną wzmocnionego ruchu na dolnośląskim rynku mieszkaniowym, którego wynikiem jest budowa nowych lokali, będzie na ogół znaczna migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska. Pozytywna sytuacja ekonomiczna tego regionu, a także stale polepszające się uwarunkowania pracy, przywabiają so siebie sporo osób którzy pragną polepszyć poziom swojego bytowania. Największym rozwojem charakteryzuje się dziedzina informatyczna i to właśnie Ci specjaliści są tutaj najbardziej poszukiwani. Skutkiem nawału świeżych mieszkańców miasta jest znacząco duży popyt na lokale mieszkalne.

z tego powodu deweloperzy decydują się ulokowanie inwestycji na terenie całego Wrocławia. Sporą powodzeniem cieszą się Krzyki czy Grabiszyn.

Jednak odnajdują się nabywcy drogich mieszkań, nawet na przedmieściach takich jak Nowe Żerniki.

Kolejnym czynnikiem, który przesądza o spotęgowanym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych ludzi do Wrocławia.

Dzieje się tak poprzez atrakcyjność uniwersytetów, które przyciągają do się studentów nawet z najdalszych krańców Polski.

W powiązaniu z tym wynajmujący nieruchomości mogą pozwolić sobie na narzucanie wysokich miesięcznych opłat.

Szacuje się, że przeciętny koszt wynajęcia jednoosobowego pokoju wynosi około osiemset złotych za miesiąc..


Autor artykułu: Nowoczesne mieszkania dla Wrocławian

<< Poprzedni