Do tej pory prezentowaliśmy różnorodne szczegóły które dotyczą wyboru najlepszego projektu domu, chociaż by móc w czymś wybierać, na początku należy zgłosić się do jakiegoś biura projektowego. Najlepiej więc, aby nie było to pierwsze napotkane, lub dowolne odnalezione w książce telefonicznej.

Oto parę rzeczy, które warto brać pod uwagę przy wybieraniu biura architektonicznego lub architekta. Szukając odpowiedniej firmy czy osoby, z początku dobrze jest poczytać witryny internetowe wspomnianych ekspertów. Samo to może nam sporo powiedzieć. Ale prawdziwą skarbnicą informacji są w końcu grupy dyskusyjne, na jakich dowiadujemy się czy rekomendacje zamieszczone w firmowym katalogu są zgodne z prawdą. Ludzie, którzy już korzystali  z usług interesującego nas biura mogą podpowiedzieć, w jaki sposób wyglądała współpraca, czy wyniknęły kolejne wydatki i jaki był ostateczny efekt zastosowania projektu. Biuro, jakie wydaje nam się najbardziej ciekawe, dobrze jest wcześniej odwiedzić. Możemy wtedy poprosić o wgląd do innych realizacji firmy.

Pierwsze wrażenie z kontaktu również powinno dużo nam powiedzieć o tym, czego będzie można oczekiwać po określonym biurze. RaczejNigdy nie warto sugerować się przy wyborze biura reklamą, albo zwięzłą notatką na internetowej witrynie.

To nie powie nam, czy wizja biura będzie nam się podobać, oraz jakie jest jego doświadczenie. Na papierze i w internecie projektanci ukazują się w najkorzystniejszym świetle, a prawdziwa sytuacja pokazuje się dopiero podczas bezpośredniej rozmowy. Najgorzej, gdy już po ukończeniu zlecenia,  nie jesteśmy zadowoleni z efektu. Dlatego by unikać podobnych okoliczności, decyzję dotyczącą biura warto podjąć nie spiesząc się, kierując się rozsądkiem a nie emocjami, spowodowanymi na przykład wizją atrakcyjnych projektów w galerii danego biura. Nie warto również kierować się stereotypami, nieraz okazuje się, że mniej kompleksowo obsłuży nas większe i rozreklamowane biuro, niż projektant – działający niezależnie, który stosunkowo niedługo funkcjonuje na rynku..
Zobacz witrynę: szybkie pożyczki online bez sprawdzania bik

<< Poprzedni