Decyzja o kupnie mieszkania, dla wielu osób zalicza się do ważnych wydarzeń w życiu. Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z znacząco sporą odpowiedzialnością. Jak nie mamy zagwarantowanego wkładu własnego, z reguły zaciągamy długotrwały kredyt. Jak wybrać apartament tak żeby posłużyło ono przez lata? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!

Nieruchomości na Krzykach

Większość młodych osób mając w planach kupno nowego mieszkanka kieruje się podstawowymi zasadami: po pierwsze blisko centrum, po drugie mały rozmiar. Niestety takowe myślenie może okazać się błędne.

Kupując świeże kawalerkę musimy podchodzić przyszłościowo.

Nieruchomości ulokowane w centrum z reguły są bardzo drogie, poza tym niewielki rozmiar kawalerki może okazać siebie nie dostateczny. Nawet jeśli nie rozważamy o założeniu rodziny, bardziej praktyczna może okazać się inwestycja, w rozległy metraż, ponieważ w tym momencie w zależności od okoliczności,możemy apartament podnająć. Godzi się też pomyśleć o lokalizacjach bardziej oddalonych od śródmieścia, te okolice są spokojne, a domy tam budowane mają więcej urozmaiceń typu: taras czy podziemny garaż. Przy tym opłaca się pomyśleć o rozkładzie lokalu. Warto zadbać o to żeby takie pomieszczenia jak kuchnia czy salon były właściwego naświetlone. Z tego powodu dobrze jest wykorzystać pod uwagę na którą stronę świata skierowane jest mieszkanie. Kolejną ważną sprawą jest wybór odpowiedniej kondygnacji.

Pamiętajmy, że domostwa na parterze, często są tanie oraz są wyposażone mini ogródek, ale musimy wtedy zainwestować w odpowiedni system zabezpieczający, dlatego że jesteśmy bardziej narażeni na możliwość kradzieży..