Damy uwielbiają posiadać w swojej szafie długie, szczególnie modne sukienki na wieczorne przyjęcia, na sylwestrowe i karnawałowe bale. Projektanci mody wymyślają różnorodne suknie – proste, zdobione falbanami, dekoltami, ozdobnymi dekoracjami z koralików i haftami, z dżetami, narzutkamioraz pelerynami. Różne są wizje modnych ubiorów, różne wizje projektantów mody są obowiązujące. Dobrze wyglądająca pani to niewiasta zadbana, elegancko ubrana oraz wypielęgnowana, nosi ładne sukienki, ubiera się tak, jakby zawsze była gotowa na przyjęcie, nawet gdy wybiera się do pracy, multipleksu czy na teatralne przedstawienie. Na wielkie wyjścia też młode dziewczyny lubią mieć eleganckie sukienki – taką okazją jest studniówka, a modna sukienka na studniówkę musi być niezwykła. Wytworność nie może być tania – sukienka na wielkie wyjście może kosztować nawet 10 000 złotych, jednak przeciętne Polki szukają kreacji za 500-1000 złotych, co jest dosyć realne, takie sukienki są dostępne w sklepach. Na wyprzedaży można kupić sukienki za 60 czy 100 złotych, jednak trzeba poświęcić trochę dni na szukanie kreacji. Niektóre suknie ślubne można zakupić za 1000-2000 złotych.

Czasami kobiety sukienki wypożyczają, mając świadomość, że jest to strój na jeden raz i szkoda tracić spore sumy na jeden raz.

Każdego dnia można nosić wytworne, lecz bardzo klasyczne sukienki, antracytowe, granatowe, błękitne czy beżowe. Jednobarwne sukienki są bardzo wyrafinowane, ale warto nieraz kupić sukienkę w kratkę, paski czy kwiatowe wzory.

Suknia jest ubiorem uniwersalnym, odpowiednim na każdą porę roku i dla każdej kobiety, niezależnie od wieku, rodzaju sylwetki czy wzrostu.

Zadbana kobieta powinna mieć w swojej szafie kilkanaście nawet sukni na każdą porę roku. To ubiór, który wspaniale stroiwytwornądziewczynę. Suknia jest nieodzownym ubiorem dla kobiety w każdym wieku..


<< Poprzedni
Następny >>