Korekta małżowin usznych, nazywana też w naukowym słownictwie otoplastyką, jest jednym z bardzo często wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Problem związany z odstającymi uszami jest dla wielu ludzi (zarówno młodzieży, jak i dorosłych) problemem, który bardzo negatywnie ma wpływ na wszystkie aspekty życia.

Osoby nie rzadko narzekają na o wiele mniejsze poczucie własnej wartości, niechęć do wspólnych biesiad, trudności z nawiązywaniem nowych znajomości, a a jeśli chodzi o dzieci i nastolatków są nawet niedobre osiągnięcia w szkole i odseparowanie od rówieśników. Historia zabiegu jakim jest zabieg korekcji uszu sięga XIX wieku, kiedy to jeden z niemieckich chirurgów - Johann Friendrich Dieffenbach dokonał pierwszej korekcji uszu (był to jednak zabieg wykonany po urazie uszu).

Natomiast zabieg korekty uszu ze z powodów estetycznych został po raz pierwszy przeprowadzony w 1881 roku w dwóch częściach.

Natomiast w 1890 roku zmieniono wykorzystane sposoby tak, aby blizna po wykonaniu zabiegu była mało do zauważenia. najważniejszą sprawą przed przeprowadzeniem operacji korekty uszu jest przede wszystkim rozmowa z lekarzem lub otolaryngologiem, który kwalifikuje pacjenta do zabiegu korekty małżowin usznych. najważniejszym czynnikiem kwalifikującym do operacji korekcji uszu są znaczne odchylenia od anatomicznego kształtu i położenia małżowin usznych. operacja powinien być zrobiony u pacjentów, u których schorzenie sprawia znaczne pomniejszenie jakości życia, kłopoty z przystosowaniem wśród ludzi czy kłopoty zawodowe w przypadku zawodów, w których wymagane jest zakładanie ochronnego nakrycia głowy - hełmu czy kasku..
Czytaj więcej tutaj: lustige geburtstagsgrüße

Zobacz:
Podzespoły samochodowe
Praktyczne pomysły dla pasjonatów myślistwa
Proces odchudzania - dowiedz się dokładnie na czym polega
Porady rozwodowe
Maszyny sprzątające - sprawdź ofertę